
Semi Automatic Grade Combined Machine - Color: Multi Color
Price: 45000.00 INR / Piece
(45000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Motor Power | 1.5 HP |
| Voltage | 220V |
| Dimensions | 100x50x80 cm |
| Weight | 150kg |
| Materials | Steel, wood |
| Speed | 3000 RPM |
| Planing width | 13 inch |
| Features | Versatile machine, Efficient operation, Durable design, Precise cuts, Easy to use, Three functions, Cost effective |
| Color | Multi color |
| Product Type | Woodworking Machine |
| Machine Type | Other |
| Machine Style | Planner |
| Power | Electric |
| Automation | Semi Automatic |
| Payment Terms | Others, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 20-25 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Mach Mart |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Color | Multi color |
| Price | 45000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
It has 3 types of working quality
It Works as :
- Wood Surface Planner,
- Wood Thickner,
- Wood Cutter.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mach Mart has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Woodworking Machinery in bulk from Mach Mart at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08CFCPJ3383N1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08CFCPJ3383N1Z1
Jaipur, Rajasthan
Prorprietor
Mr. Jitendra Jangid
Address
H-726B, Road No. 9F2, VKI Area, Jaipur, Rajasthan, 302013, India
combination woodworking machine in Jaipur
Report incorrect details






































