
Semi Automatic Boiler & Vacuum Table
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Table Dimensions | 1500x500 mm |
| Material | Steel, Fabric |
| Power | 3 kW |
| Steam Pressure | 4 bar |
| Vacuum Power | 100W |
| Usage | Laundry, Dry Cleaning, Garment Pressing |
| Weight | 100 kg |
| Color | Blue |
| Features | Steam ironing, Vacuum assist, Semi-automatic, Efficient, Durable, Easy use |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Payment Terms | Others |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MUKUL INTERNATIONAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Laundry Equipment from MUKUL INTERNATIONAL at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AXFPM6613H1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AXFPM6613H1ZG
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mahender Kumar
Address
RZA-3/31, Chanakya Place, Near Madina Masjid, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details







































