
Rice Drum-60l
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Capacity | 60L |
| Color | Red |
| Height | 600-700mm |
| Diameter | 450-550mm |
| Weight | 2-3kg |
| Usage | Rice storage,food storage |
| Features | Durable, 60L capacity, Unbreakable, Food grade, Easy storage |
Product Overview
Key Features
We are offering to our valuable customers a superb quality range of Rice Drum-60L. Rice Drum-60L manufactured using high quality factor input sourced from reliable vendors of the market. This range of products is quality checked by our expert quality auditors to ensure high strength and resistance against scratches and stains. this product is highly durable and compatible in nature and also huge demand in market. these are available in different shapes and designs. Customers can be easily grabbed from the market at attractive price.
Company Details
Blow King Plast, Registered in 2011 at Tirupur in Tamil Nadu, is a leading Manufacturer,Supplier of Plastic Products in India. Blow King Plast is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Rice Drum-60L, Blow King Plast has made a reputed name for itself in the market with high-quality Double Layer Bucket, Rice Drum, Rice Drum- Blue Colour-100L, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Blow King Plast has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Products in bulk from Blow King Plast at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Blow King Plast has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Products in bulk from Blow King Plast at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Tirupur, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Arulselvam
Address
No.37-A, 2nd street Near kumar gas, Puliyamarathottam, Tirupur, Tamil Nadu, 641604, India
Plastic Products in Tirupur
Report incorrect details

























