
Metaplast Rice Cooker
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rice Cooker |
| Dominant Color | White |
| Capacity | 1.8 liters |
| Power | 700W |
| Material | Plastic |
| Weight | Approx 2kg |
| Dimensions | 18x20cm |
| Usage | Cooking rice and other grains |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Easy cooking, Convenient, Fast cooking, Energy efficient, Automatic, Durable, Safe, Affordable |
Product Overview
Key Features
Skyline Rice Cooker, Wattage 700W, 1.8 Lts
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Metaplast Adkrafts has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from Metaplast Adkrafts at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1991
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AABFM2344Q1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AABFM2344Q1Z6
Chennai, Tamil Nadu
Director
Mr. Manjit Singh Sahney
Address
723, (New # 488), Poonamallee High Road, Chennai, Tamil Nadu, 600029, India
rice cooker steamer in Chennai
Report incorrect details

































