
Divyanshi Rice Cooker
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rice Cooker |
| Dominant Color | White |
| Capacity | 3 Liters |
| Material | Plastic,Steel |
| Power | 700W |
| Voltage | 230V |
| Dimensions | 25x25x20 cm |
| Weight | 2 kg |
| Usage | Cooking rice, steaming food,boiling eggs |
| Features | Easy cooking, Versatile use, Healthy meals, Safe design, Durable pan |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DIVYANSHI APPLIANCES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from DIVYANSHI APPLIANCES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Name
Mr. Chouhan
Address
Islampur, Near Hyundai Showroom, Opp. Bank of India, Sohna Road, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details

































