
Ventair Rice Cooker
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rice Cooker |
| Dominant Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 3 Cups |
| Power | 700W |
| Dimensions | 25x20x20cm |
| Weight | 2kg |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Cooking rice, grains, and other food items. Suitable for home and small restaurant use. |
| Features | Fast cooking, Easy to use, Durable design, Affordable price, Rust resistant, Lightweight |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ventair has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from Ventair at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
18
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Name
Kanishka Sarkar
Address
9 E, B. T. Road Kolkata, West Bengal, 700002, India
rice cooker steamer in Kolkata
Report incorrect details
































