
Printed Pvc Bag
Price: 30.00 INR / Piece
(30.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Material | PVC |
| Dimensions | 160 x 220 cm |
| Color | Blue |
| Print Type | Screen Printing |
| Thickness | 0.2 mm |
| Weight | 50 g |
| Usage | Packaging blankets; promoting products/services. |
| Features | Durable, Reusable, Printed, Lightweight, Versatile, Cost-effective |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Brand Name | CHARMS PACKERS |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Price | 30.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
When it comes to delivering high quality products to our clients, we, Charms Packers, never fail to impress them as we follow systematic work approach while performing our business activities. For this reason, we have been completing our orders for Soft Mink Blanket, Printed PVC Bag, Designer Mink Blanket, PVC Zipper Bag and other products on-time. Timely order completion ensures timely order delivery. To ensure that all received orders are timely delivered at the sites of our clients, we have developed a strong network across the country. However, in this race of being on-time, we never compromise on product quality. Stringent quality checks are performed by our quality analysts for ensuring this. Needless to say, our excellence in work management has made us earn a strong reputation of a manufacturer in this competitive
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ANJPM2925J1ZU
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ANJPM2925J1ZU
Rating
Panipat, Haryana
Proprietor
Mr. Mohit Pris
Address
Plot No. 366, Sector-29, Part - 2, Near Die House, Panipat, Haryana, 132103, India
Plastic Bags in Panipat
Report incorrect details






















