
Baby Chick Feeder - High Grade Polyethylene, 0.5 Kg Capacity, 120 Mm Pan Diameter - Durable, Easy To Clean, Chick-friendly Design
Price Trend: 500-20000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
20 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Polyethylene |
| Color | Red |
| Capacity | 0.5 Kg |
| Birds | 10 Chicks |
| Pan Diameter | 120 mm |
| Trough Height | 20 mm |
| Lip Space | 20 mm |
| Features | Easy Cleaning, Durable Design, Attractive Color, Convenient Use, Cost Effective, Sturdy Construction, Long-lasting, Resilient material |
| Supply Ability | 20-100 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
80
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AAXFS8841E1ZJ
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAXFS8841E1ZJ
Hyderabad, Telangana
Managing Partner
Mr. Naveen
Members since
11 Years
Address
Plot No: 35/A,36/B39/B,40/A, Industrial Park, Kondapur Kondapur Village, Hyderabad, Telangana, 502336, India
baby chick feeder in Hyderabad
Report incorrect details































