
Pen Drive
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 8GB-64GB |
| Dimensions | 58 x 18 x 8mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 5g |
| Operating Temperature | 0-60°C |
| Usage | Data backup, file sharing, software installation |
| Features | Portable storage, Data transfer, Easy to use, Compact design, Reliable storage |
Company Details
S. V. ENTERPRISES, Established in 1989 at Mumbai in Maharashtra, is a leading Supplier,Trading Company of Stationery Items in India. S. V. ENTERPRISES is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Pen Drive, S. V. ENTERPRISES has made a reputed name for itself in the market with high-quality Computer Paper, Pen Drive, etc.
Focusing on a customer-centric approach, S. V. ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stationery Items in bulk from S. V. ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, S. V. ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stationery Items in bulk from S. V. ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
1989
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sandeep Mehta
Address
55, Yusuf Bldg, 72, Mangaldas Road, Lohar Chawl, Mumbai, Maharashtra, 400002, India
pen drive in Mumbai
Report incorrect details

































