
Paper Cup
Price: 1.25 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1000 Piece
Brand Name :
Yss
In Stock
Product Specifications
| Color | White multi colour |
| Lead Time | 3-7 days |
| Capacity | 55 ml, 65 ml, 75 ml,85 ml, 95 ml |
| Quantity | 1000 pieces per carton |
| Shape | Round |
| Material | Food Grade Paperboard |
| Dinnerware Type | Drinkware |
| Cold Resistant | Up to -10C |
| Coating Type | Other, Single PE Coated |
| Heat Resistance | Yes |
| Usage | Tea, Coffee, Cold Drinks |
| Thickness | 0.22 mm |
| Water Resistant | YES |
| Pattern Type | Plain |
| Product Type | Other |
| Processing Type | Machine Made |
| Size | 55 ml,65 ml,75 ml,95 ml |
| Feature | Eco Friendly, Leak Proof, Lightweight |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AJNPA8917E1Z6
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AJNPA8917E1Z6
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Yash Enterprises
Members since
1 Years
Address
B.N.Reddy Nagar Colony, Kapra, Hyderabad, Telangana, 500051, India
Paper Cups, Plates & Food Trays in Hyderabad
Report incorrect details













