
Paper And Duplex Lamination Machine, Power Source: Electric
Price: 200000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Lamination Machine |
| Dominant Color | Blue |
| Power Source | 220V |
| Max Paper Width | 1000 mm |
| Speed | Variable |
| Roller Material | Steel |
| Dimensions | 1500x1000x2000 mm |
| Usage | Paper and duplex lamination for packaging,printing,and labels |
| Features | Fast Lamination, Duplex Coating, Paper Handling, Reliable Operation, Efficient Process |
Product Overview
Key Features
Paper And Duplex Lamination Machine
Company Details
Jacko Machine Tools, Established in 1975 at Hyderabad in Telangana, is a leading Distributor,Supplier of Lamination Machinery in India. Jacko Machine Tools is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Paper And Duplex Lamination Machine, Jacko Machine Tools has made a reputed name for itself in the market with high-quality 2 In 1 Thermal And Plain Lamination Machine, Paper And Duplex Lamination Machine, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Jacko Machine Tools has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Lamination Machinery in bulk from Jacko Machine Tools at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Jacko Machine Tools has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Lamination Machinery in bulk from Jacko Machine Tools at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
35
Establishment
1975
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AMKPS2343G1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AMKPS2343G1ZX
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Vishwa Sharma
Address
Office No.-15-3-38, Gurudwara Complex, Gowliguda, Hyderabad, Telangana, 500012, India
paper laminating machine in Hyderabad
Report incorrect details


























