
Omron Socket Relay,pyf14a-n, Pyf14a-e,pyc-p,pyf08a-n,pyf-11a,pyf-14s - Ambient Temperature: -40 To +70a A C Celsius (Oc)
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10 Number
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Contact Material | Silver Alloy |
| Working Temperature | -40 to +70A,AdegC Celsius (oC) |
| Contact Resistance | 100 mAZA(c) max. Milliohm (mI(c)) |
| Ambient Temperature | -40 to +70A,AdegC Celsius (oC) |
| Protect Feature | Other, Finger protection mechanism |
| Contact Form | DPDT (Double Pole Double Throw) |
| Product Type | Relay Socket |
| Insulation Resistance | 100 MAZA(c) min. (at 500 VDC) |
| Theory | Other, Electromagnetic Relay |
| Usage | Socket Relay for General Purpose Relays |
| Contact Load | Other, 10A, 250V AC / 24V DC |
| Terminal Type | Other, Screw Terminal |
| Rated Voltage | 250 V AC/DC Volt (V) |
| Color | Black |
| Dimension (L*W*H) | 78mm x 35mm x 20mm Millimeter (mm) |
| Weight | Approx. 74g Grams (g) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCS2051R1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCS2051R1ZR
Gurugram, Haryana
Sales Manager
Mr. Gaurav
Members since
3 Years
Address
1/1, Block-A, Krishna Nagar, Basai Road, Near Enkay Rubber Factory, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details





























