
Omron Cqm1h-cpu61 Programmable Controller Cpu Unit
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron Programmable Controller Cpu
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Power Supply | 24 V DC |
| Noise Level | Low |
| Connector Type | Removable terminal block |
| Phase | Other, Single |
| Working Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Features | Modular; Supports up to 512 I/O points; High-speed processing; Real-time data control; Expansion options |
| Application | Industrial Automation, Machine Control |
| Cooling Method | Natural Air Cooling |
| Product Type | Programmable Controller CPU Unit |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Voltage Protection | Yes |
| Efficiency | High |
| Material | Industrial Grade Plastic Housing |
| Storage Temperature | -20AdegC to 70AdegC |
| Weight | Approx. 350 g |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron plc in Bhavnagar
Report incorrect details

































