
Omron ,Programmable Controller, Cp1e-n20dr-d
Price: 14997.00 INR / Number
(14997.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Efficiency | High |
| Rated Voltage | 100-240 V AC |
| Phase | Single Phase |
| Operating Temperature | 0C to 55C |
| Output Voltage | 24 V DC (Relay Output) |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Humidity | 10% to 90% RH (Non-condensing) |
| Mounting Type | DIN Rail Mountable |
| Input Current | Max. 0.7 A |
| Protection Level | IP20 |
| Main Material | Plastic, Metal |
| Processing Type | Other, Logic Control |
| Condition | New |
| Function | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Application | Industrial Automation, Machine Control |
| Dimension (L*W*H) | 90 x 66 x 50 mm |
| Power Mode | Other, AC Powered |
| Voltage | 100 to 240 V AC |
| Power Consumption | 22 W Max. |
| Battery Life | No Battery Required |
| Accessories | User Manual, Mounting Brackets |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Unit Type | Number |
| Price | 14997.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Brand Name | SBM ELECTRIC TECHNO PVT LTD |
| Product Unit | 1 Number |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCS2051R1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCS2051R1ZR
Gurugram, Haryana
Sales Manager
Mr. Gaurav
Members since
3 Years
Address
1/1, Block-A, Krishna Nagar, Basai Road, Near Enkay Rubber Factory, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details





















