
Omron Programmable Controller, Cp1e-e10dr-a
Price: 9997.00 INR / Number
(9997.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Frequency | 50/60 Hz |
| Input Current | 0.23 A max at 100 VAC |
| Efficiency | High |
| Phase | Single phase |
| Mounting Type | DIN rail or panel mount |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Rated Voltage | 24 VDC (internal logic circuit) |
| Output Voltage | Relay output, rated 250 VAC |
| Humidity | 10% to 90% (non-condensing) |
| Protection Level | IP20 |
| Main Material | Plastic/Metal |
| Processing Type | Other, Digital |
| Condition | New |
| Function | PLC controller for logic control |
| Application | Industrial automation and control |
| Dimension (L*W*H) | 90mm x 66mm x 50mm |
| Power Mode | Other, AC powered |
| Voltage | 100 to 240 VAC |
| Power Consumption | 7.0 W max |
| Accessories | Manual included |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | SBM ELECTRIC TECHNO PVT LTD |
| Price | 9997.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Number |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Number |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCS2051R1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCS2051R1ZR
Gurugram, Haryana
Sales Manager
Mr. Gaurav
Members since
3 Years
Address
1/1, Block-A, Krishna Nagar, Basai Road, Near Enkay Rubber Factory, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






















