
Omron Plc Cp1h-xa40dt-d
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Connector Type | Screw Terminal |
| Power Supply | Integrated |
| Cooling Method | Natural Cooling |
| Operating Temperature | 0 to 55AdegC |
| Application | Industrial Automation |
| Output Type | Other, Digital Outputs |
| Phase | Single Phase |
| Features | Built-in Analog Inputs and Outputs High-speed counter function Pulse Output |
| Working Temperature | 0 to 55AdegC |
| Product Type | PLC (Programmable Logic Controller) |
| Output Frequency | 100 kHz |
| Input Voltage | 24V DC |
| Voltage Protection | Overvoltage Protection |
| Efficiency | High Efficiency |
| Material | Plastic Housing |
| Storage Temperature | -20 to 75AdegC |
| Weight | Approx. 0.5 kg |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron plc in Bhavnagar
Report incorrect details

































