






Nima Mixer - Stainless Steel, Compact Size, Sleek Silver Finish | Powerful Motor, Efficient Grinding For Spices, Coffee Beans, And Nuts
Price: 283.20 INR
(240.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
285.00 INR / Pieces
Weight :
700.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
500
In Stock
-500+
Product Specifications
| Color | White with Silver/Transparent Jar |
| Type | Mini Mixer Grinder |
| Material | Other, Stainless Steel & Plastic |
| Surface Treatment | Glossy Finish |
| Cavity Quantity | Other, Single Jar |
| Plastic Type | Other, ABS Body |
| Size | Compact/Portable |
| Supply Ability | 500 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | IN BOX |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | GOOD |
| Weight | 700.00 Gram |
| Color | White with Silver/Transparent Jar |
| Pkg Box Length | 15.00 cm |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 15.00 cm |
| Price | 240.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Mop | 500 |
| Shipping Type | actual |
| Brand Name | SARVAM CART |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 500 |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Breadth | 15.00 cm |
| Currency | INR |
| MRP | 285.00 INR |
| Unit Type | Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 500 |
Company Details
SARVAM CART, Established in 2020 at Surat in Gujarat, is a leading Manufacturer,Supplier,Trading Company of Household Products in India. SARVAM CART is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading NIMA MIXER, SARVAM CART has made a reputed name for itself in the market with high-quality 12 Pc Reflecting/Floating Diya, 12 Shades Acrylic Markers Paint Pens Set, 14-in-1 Vegetable Chopper & Onion Dicer, etc.
Focusing on a customer-centric approach, SARVAM CART has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Household Products in bulk from SARVAM CART at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, SARVAM CART has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Household Products in bulk from SARVAM CART at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AEIFS3588K1ZG
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AEIFS3588K1ZG
Surat, Gujarat
CEO
Mr Ramesh Kidecha
Members since
5 Years
Address
Shop No. - 28, Puna Simada Road, Anupam The Business Hub Yogi Chowk, Surat, Gujarat, 394211, India
Household Products in Surat
Report incorrect details




















