
Mild Steel Portable Cabin - 20x10x8.5 Ft, Custom Color Choice, Vinyl Mat Floor, Rock Wool Insulation, Inward/outward Opening, Dual Metal Sheet Windows
Price: 312700.00 INR / Number
(265000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
324970.00 INR / Number
Weight :
2300.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Window Material | Other |
| Dimension (L*W*H) | 20*10*8.5 Foot (ft) |
| Color | As per buyer choice |
| Wall Materials | metal Sheet |
| Insulation | Rock wool |
| Door Material | Other |
| Open Style | Inward/ Outward |
| Material | Steel, Rock wool, metal Sheet, Cement Board, Other |
| Roof Material | metal Sheet |
| Door | One |
| Window | Two |
| Window Style | Other |
| Floor Material | Vinyl Mat |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Others, Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 2 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Number |
| GSTIN | 18% |
| Min Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | JKT |
| Pkg Box Length | 240.00 in |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Number |
| Pkg Box Breadth | 120.00 in |
| Pkg Box Height | 102.00 in |
| Price | 265000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Weight | 2300.00 Kilogram |
| Shipping Type | order_percent |
| Color | As per buyer choice |
| Mop | 1 |
| MRP | 324970.00 INR |
| Max Quantity | 10 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
JK Technologies Private Limited is among the leading manufactures, traders and suppliers of containers Portable cabins Portable houses Portable Toilets that are easy to install secure and efficient to use. The units can be customized as per the need of valuable clients. JK Technologies Private Limited has been in this business of Porta Cabins since the year 2000.
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2000
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AABCJ3890P1Z1
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AABCJ3890P1Z1
Panipat, Haryana
Sales & Technical Head
Mr Manish Nagpal
Members since
16 Years
Address
79-L, Model Town, Panipat, Haryana, 132103, India
ms portable cabin in Panipat
Report incorrect details




































