
Ms Plate By Singh Metals
Price: 56.29 INR
(47.70 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
63.00 INR / Kilograms
Weight :
1000.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
500
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 6-10 mm |
| Width | 1000-2000 mm |
| Length | 2000-6000 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Usage | Construction, Fabrication, and Manufacturing |
| Standards | IS 2062 |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Reliable, Cost-effective |
| Packsize | 1 |
| Moq | 500 |
| MRP | 63.00 INR |
| Mop | 500 |
| GSTIN | 18% |
| Product Unit | 500 Kilograms/Kilogramss |
| Stock Quantity | 50000 |
| Price | 47.70 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 39.00 inches |
| Pkg Box Breadth | 15.00 inches |
| Returnable | No |
| Unit Type | Kilograms/Kilogramss |
| Brand Name | SINGH METALS A |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 20.00 inches |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | flat_rate |
| Weight | 1000.00 Gram |
| Minimum Order Quantity | 500 |
| Minimum Ordered Packs | 500 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2007
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
19AUNPS6209A1ZH
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AUNPS6209A1ZH
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Ranjay Singh
Address
RB-13, Raghunathpur, Tegharia, Kolkata, West Bengal, 700059, India
ms plates in Kolkata
Report incorrect details








































