








Perforated Mild Steel Sheets - Color: Black
Price: 1770.00 INR / Piece
(1500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1770.00 INR / Unit
Weight :
15.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
9
In Stock
Product Specifications
| Surface Treatment | Galvanized |
| Color | BLACK |
| Shape | SQAURE |
| Usage | INDUSTRIAL |
| Material | Other |
| Size | 8 X 4 |
| Type | PERFORATED TYPE |
| Height | 1.2 Millimeter (mm) |
| Technique | Hot Rolled |
| Product Type | PERFORATED SHEET |
| Weight | 14 Kilograms (kg) |
| Thickness | 1.2 Millimeter (mm) |
| Width | 4 Foot (ft) |
| Length | 8 Foot (ft) |
| Application | MS PERFORATED SHEET |
| Feature | MS |
| Delivery Time | 5 Days |
| Unit Type | Unit/Units |
| Returnable | No |
| Weight | 15.00 Kilogram |
| Pkg Box Height | 1.20 cm |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 1042701 |
| Currency | INR |
| Brand Name | CONCH |
| Mop | 9 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 1250.00 cm |
| Pkg Box Length | 2500.00 cm |
| Color | BLACK |
| Shipping Type | actual |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 1770.00 INR |
| Price | 1500.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 9 |
Company Details
Our company establish in 1983 in rajkot. We are first company having manufacturing and as well as retail outlet of perforated sheet, cable tray, earthing strip, earthing plate and all type hot dip galvanize structure item.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAOFC3695H2Z4
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAOFC3695H2Z4
Rajkot, Gujarat
Partner
Mr Ketan J. Parmar
Members since
20 Years
Address
G-507/1, GIDC (Lodhika), Kalawad Road, Metoda, Rajkot, Gujarat, 360021, India
aluminum perforated sheets in Rajkot
Report incorrect details


































