
Mobile Internet Device (Mid)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Screen Size | 7 inch |
| Resolution | 800x480 |
| Processor | ARM Cortex A13 |
| RAM | 1GB |
| Storage | 4GB |
| Battery | 3200mAh |
| Connectivity | WiFi, 3G (optional) |
| Operating System | Android 4.0 |
| Usage | Internet browsing, multimedia playback, and office tasks. |
| Features | Portable, Internet access, Android OS, Multimedia, Office support |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, METRN has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from METRN at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
1998
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Ms. Linda Dai
Address
6 Building, HuaiDe Cuihai Inustrial Park, Fuyong, Baoan, Shenzhen, Guangdong, China
mobile internet device in Shenzhen
Report incorrect details




































