
Mobile Charger
Price Trend: 20.00 - 100.00 INR / Piece
(20.00 - 100.00 INR + GST)
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 2.4A |
| Input Voltage | 100-240V |
| Number of Ports | 1-3 |
| Cable Length | 1m |
| Material | ABS Plastic |
| Usage | Charges mobile devices, including smartphones and tablets. Supports various USB charging ports. |
| Features | Fast charging, Multiple ports, Compact design, Durable build, Wide compatibility |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Western Union, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TRADIGO INTERNATIONAL TRADING LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from TRADIGO INTERNATIONAL TRADING LLP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAOFT8767F1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAOFT8767F1ZH
Delhi, Delhi
Managing Partner
Mr Arman Warsi
Address
B No. - 214, 2nd Floor, Commercial Complex, Express Tower, Naniwala Bagh, Azadpur, Delhi, Delhi, 110033, India
mobile charger in Delhi
Report incorrect details








































