
Mobile Charger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input voltage | 100-240V |
| Output voltage | 5V |
| Output current | 1A |
| Material | ABS plastic |
| Dimensions | 5x3x2 cm |
| Weight | 30g |
| Cable length | 1m |
| Features | Fast charging, Compact design, Durable build, Safe charging, Wide compatibility |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JPW TECHNOLOGY PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chargers in bulk from JPW TECHNOLOGY PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
15
Establishment
2007
Working Days
Tuesday To Sunday
GST NO
07AAFCJ0484R1ZZ
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCJ0484R1ZZ
New Delhi, Delhi
Name
Ms Suman Gupta
Address
T-98, Punjabi Basti, Baljeet Nagar, New Delhi, Delhi, 110008, India
Report incorrect details






























