
Mobile Batter 950mah
Price: 91.00 INR / Piece
(91.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
500
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 950mAh |
| Chemistry | Li-ion |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 35x45x10mm |
| Weight | 20g |
| Warranty | 6 months |
| Packaging | blister pack |
| Features | High capacity, Long life, Reliable power, 950mAh power, Durable battery |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Moq | 500 |
| Price | 91.00 INR (Approx.) |
| Mop | 500 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 500 |
| Product Unit | 500 Piece/Pieces |
| Brand Name | priyatek |
| Minimum Order Quantity | 500 |
| Minimum Ordered Packs | 500 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PRIYA TEK ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from PRIYA TEK ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
70
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BDCPK2423B1Z9
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BDCPK2423B1Z9
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Akash
Address
KH. NO. 296/270, GROUND FLOOR, ISHU VIHAR, MUKANDPUR VILLAGE Delhi, Delhi, 110042, India
samsung mobile battery in Delhi
Report incorrect details



































