
Mlc Gas Pipe
Price: 13.00 INR / Meter
(13.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Polyethylene |
| Color | Yellow |
| Diameter | 20 mm |
| Length | 50 meters |
| Pressure rating | 10 bar |
| Temperature rating | -20 to 60 degrees Celsius |
| Weight | 2.5 kg |
| Features | Corrosion resistant, High pressure, Durable, Easy installation, Leak proof, Cost effective |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Mass Enterprises |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Price | 13.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mass Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LPG Kits in bulk from Mass Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AADPQ9604R1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AADPQ9604R1ZX
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Abdul Bari Qazi
Address
Gala No.a-6, Sharif Market, Khairani Road, Sakinaka, Near Laxmi Narayan Temple Lane, Mumbai, Maharashtra, 400072, India
gas pipe in Mumbai
Report incorrect details









































