



Stainless Steel Milk Siphon Simple For Teat Treatment - Color: Silver
Price: 262.50 INR / Piece
(250.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
262.50 INR / Piece
Weight :
65.00 Gram
1 Pack Contains :
3
Minimum Pack Size :
3
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Teat Instrument |
| Condition | New |
| Size | 114 MM |
| Material | SS |
| Shape | Round |
| Portable | Yes |
| Feature | High Quality |
| Color | Silver |
| Application | Animal Treatment |
| Operation Mode | Manual |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10000 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | EACH 2 PCS |
| Main Export Market(s) | Australia, Middle East, Africa, Asia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE & ISO |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Price | 250.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 80 |
| Brand Name | KSHAMA |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 8.00 cm |
| MRP | 262.50 INR |
| Packsize | 3 |
| Weight | 65.00 Gram |
| Moq | 2 |
| Currency | INR |
| Mop | 3 |
| GSTIN | 5% |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Length | 20.00 cm |
| Color | Silver |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 2 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Minimum Ordered Packs | 3 |
Company Details
As an organization we are committed to achieve Customer Satisfaction by ensuring world class quality for our products. It is the Company belief that success can only be measured by continuing the success of our customer.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2005
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AAECK6289N1ZW
Payment Mode
Others
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAECK6289N1ZW
Idar, Gujarat
Managing Director
Mr Suresh M. Patel
Members since
5 Years
Address
Block No- 604, Plot No-8, Virpur Road, At- Krishnanagar (Netramali), Idar, Gujarat, 383430, India
veterinary instruments in Idar
Report incorrect details



























