
Leone Relay - 12v Dc 10a General Purpose Switching Relay | Black Color, Industrial Use, Electromagnetic Coil For Power Control
Price: 31.86 INR / Piece
(27.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
55.00 INR / Piece
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
20
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Usage | Industrial use |
| Color | Black |
| Product Type | Power relay |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Others |
| Supply Ability | 100000 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Leone |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Moq | 1 |
| Color | Black |
| Shipping Rate | 100.00 |
| Pkg Box Breadth | 3.00 cm |
| MRP | 55.00 INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Shipping Type | flat_rate |
| Currency | INR |
| Price | 27.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 20 |
| Stock Quantity | 2000 |
| Pkg Box Length | 3.00 cm |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
LT2S-12VDC-T
12Volt relay
12Volt relay
Company Details
Dilson Enterprises, a recognised business that was founded in 1997, is actively involved in meeting demands of buyers associated with Character Displays, Electric Gas Sensors, AC To DC Power Modules, Bourns Original Potentiometers, etc. Our products have garnered high recognition and are consistent with the changes taking place in this industry. All of our products are created by our partners in their contemporary production facility using premium raw materials and cutting-edge technology. Furthermore, throughout the specified time frame, our esteemed customers can purchase these items in a variety of ways for amazingly low prices. One of the main
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Dealer
Employee Count
4
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AACFD7276K1Z2
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AACFD7276K1Z2
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Nipesh
Members since
4 Years
Address
13/ B, 2nd Floor, Janardhan Building, Proctor Road, Grant Road, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
electronic relay in Mumbai
Report incorrect details




























