
Led Wp Bulk Head Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Aluminum |
| Diffuser Material | Polycarbonate |
| Wattage Options | 5W, 10W, 15W |
| CCT Options | 3000K, 5000K, 6500K |
| IP Rating | IP65 |
| Dimensions | 150x100x50 mm |
| Usage | Indoor/outdoor bulkhead lighting |
| Features | LED lighting, Waterproof, Energy efficient, Durable housing, Easy install |
Product Overview
Key Features
Specification:
Housing : Aluminium die-Cast with Epoxy Powder Coating
Optics : Polycorbonate Diffuser
CCT : 3000K, 5000K, 6500K
Wattage : 5W, 10W, 15W
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ULTIMATE LIGHTING SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from ULTIMATE LIGHTING SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAEFU2069B1ZJ
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAEFU2069B1ZJ
Ankleshwar, Gujarat
Partner
Mr. Suresh Lakkad
Address
309/310, Centre Square, GIDC Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
bulkhead light in Ankleshwar
Report incorrect details







































