
30w Glass Model Flood Light Pcb Blank - Features: Waterproof
Price: 59.00 INR / Piece
(50.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
59.00 INR / Piece
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
50
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Board Type | Rigid |
| Test | E-Test |
| Surface Finish | ENIG |
| Usage & Applications | LED |
| Phase | Single/Three |
| Features | Waterproof |
| Frequency | 50-60 Hertz (HZ) |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | No |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 0.15 cm |
| Pkg Box Length | 8.90 cm |
| Brand Name | Superb Galaxy |
| Packsize | 50 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Weight | 100.00 Gram |
| Pkg Box Breadth | 5.70 cm |
| Price | 50.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 59.00 INR |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | actual |
| Stock Quantity | 500 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AISPG8002E1ZG
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AISPG8002E1ZG
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Sarjivan Kumar Garg
Members since
3 Years
Address
Plot No. 24/8, Gurukul Industrial Area, Gurukul Industrial Area, Near Green Valley, Faridabad, Haryana, 121003, India
led pcb board in Faridabad
Report incorrect details


































