
Led High Bay Light
Price Trend: 50.00 - 200.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100 Piece
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Light |
| Primary Color | Silver |
| Wattage | 100W |
| Lumens | 12000lm |
| IP Rating | IP65 |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 200mm |
| Usage | Warehouses, gyms, and large retail spaces |
| Warranty | 3 years |
| Features | Energy saving, Low maintenance, Durable design, Waterproof, Indoor/outdoor |
| Supply Ability | 2000 Per Day |
| Delivery Time | 4 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
5
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Pratapgarh, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Sunil
Address
Puwansi Bhita Chamunda gate, Baghrai, Dist. Pratapgarh, Uttar Pradesh, 230129, India
Outdoor Lighting in Pratapgarh
Report incorrect details




























