
Laptop Adapter Cable
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Ocean
In Stock
Product Specifications
| Rated Voltage | 230V |
| Rated Current | 1.5A |
| Conductor Material | Copper |
| Insulation Material | PVC |
| Cable Length | 1-2m |
| Connector Type | Various |
| Usage | Connects laptop power supply to adapter |
| Features | Durable, Reliable, Heavy-duty, Efficient charging, High-grade materials |
Company Details
OCEAN MEDIA, Established in 2006 at Ahmedabad in Gujarat, is a leading service provider of Computer Cables & Connectors in India. OCEAN MEDIA is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Computer Cables & Connectors, OCEAN MEDIA has made a reputed name for itself in the market with satisfactory CCTV Camera Cable, IMG 10012012, Laptop Adapter Cable, etc.
Focusing on a customer-centric approach, OCEAN MEDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Computer Cables & Connectors from OCEAN MEDIA at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, OCEAN MEDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Computer Cables & Connectors from OCEAN MEDIA at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2006
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Hiren H Vyas
Address
Office No.GF-25, Advait, Near Sandesh Press, Bodakdev, Ahmedabad, Gujarat, 380054, India
Computer Cables & Connectors in Ahmedabad
Report incorrect details






















