
Laparoscopy Pack Drapes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | SMS, ABS Sheet |
| Dimensions A | 160cm x 225cm |
| Dimensions B | 160cm x 150cm |
| Dimensions C | 80cm x 100cm |
| Dimensions D | 160cm x 200cm |
| Dimensions E | 160cm x 150cm |
| Dimensions F | 55cm x 120cm |
| Dimensions G | 60cm x 140cm |
| Features | Sterile, Reinforced, Absorbent, Adhesive, Durable, Disposable, Convenient |
Product Overview
Key Features
Product Details
| Description | Quantity | Size | |
|---|---|---|---|
| A | Main Trolly Cover Reinforced | 1 pc. | 160 cm X 225 cm |
| B | Leg Trolly Cover Reinforced | 1 pc. | 160 cm X 150 cm |
| C | Absorbents Towel With Adhesive Tapes With Adhesive Tapes on 100 cm | 2 pcs. | 80 cm X 100 cm |
| D | Absorbents Drapes Utility With Adhesive Tape on 160 cm | 1 pc. | 160 cm X 200 cm |
| E | Drape With Hole With Adhesive Tape on 160 cm | 1 pc. | 160 cm X 150 cm |
| F | lower Limb Covers With Adhesive Tapes | 2 pcs. | 55 cm X 120 cm |
| G | Mayo Trolly Cover | 1 pc. | 60 cm X 140 cm |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AMAPJ5947P1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AMAPJ5947P1ZN
Coimbatore, Tamil Nadu
Business Head
Mr R. Jayanthan
Address
No:12/5B, Lions Nagar, Sulur, Coimbatore, Tamil Nadu, 641402, India
surgical drape in Coimbatore
Report incorrect details









































