
Lap Joints Flanges
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Diameter Range | 50-200 mm |
| Thickness Range | 5-20 mm |
| Finish | Polished |
| Pressure Rating | 150 psi |
| Bolt Holes | 4-8 |
| Usage | Pipe connections, industrial applications |
| Features | Secure Joining, Reliable Seal, Easy Installation, Durable Design, Cost-Effective |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Payment Terms | Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Labh Steel is a well-recognized in the field of manufacturing, importing, supplying and exporting Pipe & Tube Fittings, Fasteners and Industrial Supplies. Our range of products includes Pipes & Tubes, Sheets, Plates & Coils, Rods, Bar & Wire, Pipe Fittings, Flanges and Fasteners. These products are known for durability, corrosion resistance and dimensional accuracy.
Business Type
Exporter, Importer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2005
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27ADZPC7775Q1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ADZPC7775Q1Z9
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Mahendra
Address
Building No - 29/31, Savita Sadan, 1st Parsiwada Lane, 1st Floor, V.P. Road, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
lap joint flanges in Mumbai
Report incorrect details










































