
I Phone Trump Usb Data Cable
Price Trend: 100.00 - 150.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
20
Brand Name :
Waves Technology
In Stock
Product Specifications
| Insulation | PVC |
| Diameter | 3.5mm |
| Weight | 20g (Approx) |
| Dielectiric Strength | 500V AC/min |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Conductor Shape | Round |
| Features | High-speed data transfer, fast charging, Trump design, tangle-free, portable, durable build |
| Usage & Applications | For Apple iPhone/iPad charging and data syncing |
| Install Type | Plug and Play |
| Locking Type | Standard fit |
| Core Number | 4-core |
| Tensile Strength | a%0Y= 30N |
| Rated Temperature | -10AdegC to 60AdegC |
| Conductor Type | Stranded |
| Impedance | 90 Ohms |
| Core Material | Copper |
| Number of Conductor | 4 |
| Cable Type | Lightning to USB |
| Product Type | USB Data Cable |
| Length | 1 Meter |
| Voltage | Other, 5V |
| Insulation Material | PVC |
| Application | Other, Mobile Charging and Data Transfer |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | Other, Rubberized PVC |
| Storage Temperature | -20AdegC to 70AdegC |
| Connector Color | White/Gold |
| Shield Material | Aluminum Foil |
| Jacket Color | White |
| Dimension (L*W*H) | 100cm x 1cm x 0.4cm (Approx) |
| Material | PVC and Copper |
| Color | White/Gold |
| Size | Standard |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
40
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09APAPD5499P1Z7
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09APAPD5499P1Z7
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Abhishek Kumar
Members since
8 Years
Address
D-332, 2nd floor, Sector-63, Noida, Uttar Pradesh, 201306, India
iphone data cable in Noida
Report incorrect details































