
Induction
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Diameter | 12 inches |
| Power | 1500W |
| Voltage | 120V |
| Weight | 3kg |
| Warranty | 1 year |
| Color | Black |
| Features | Even heating, Durable design, Easy cleaning, Fast cooking, Large capacity |
Company Details
SOFTEL MACHINES LTD., Established in 1992 at Gandhidham in Gujarat, is a leading Manufacturer,Supplier of Kitchen & Canteen Accessories & Equipment in India. SOFTEL MACHINES LTD. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Induction , SOFTEL MACHINES LTD. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Fully Automatic Ice Cream Maker, Ice Cream Maker, Induction , etc.
Focusing on a customer-centric approach, SOFTEL MACHINES LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Kitchen & Canteen Accessories & Equipment in bulk from SOFTEL MACHINES LTD. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, SOFTEL MACHINES LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Kitchen & Canteen Accessories & Equipment in bulk from SOFTEL MACHINES LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
100
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAECS2783F1ZE
Certification
ISI, CE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAECS2783F1ZE
Rating
Gandhidham, Gujarat
GM - Operations
Mr. P. P. Krishnakumar
Address
Plot No. 69, Sector 1- A, Gandhidham, Gujarat, 370201, India
Report incorrect details

































