
Hdpe Membrane - 1.5mm Thickness, 1m Width, Variable Length , White Color With Non-asphalt Polymer Adhesive And Waterproofing Capability
Price: 70.80 INR / Square Foot
(60.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
71.00 INR / Square Foot
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
5000
Minimum Pack Size :
5000
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Adhesive Type | Polymer |
| Thickness | 1.5mm |
| Width | 1m |
| Length | Variable |
| Usage | Roof, foundation, waterproofing |
| Color | White |
| Features | Waterproof, Self-adhesive, Durable, Weatherproof, Easy install |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples available with shipping and taxes paid by the buyer |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 0.00 cm |
| Price | 60.00 INR (Approx.) |
| Mop | 5000 |
| Unit Type | Square Foot/Square Foots |
| Pkg Box Breadth | 0.00 cm |
| Packsize | 5000 |
| Stock Quantity | 500000 |
| Shipping Type | free |
| Brand Name | kalki |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 5000 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 0.00 cm |
| Product Unit | 5000 Square Foot/Square Foots |
| MRP | 71.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 5000 |
| Minimum Order Quantity | 5000 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27DYSPS5221Q2ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27DYSPS5221Q2ZC
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr Dilip Shahane
Members since
10 Years
Address
Flat No. 4, B Wing Sadashubha Complex, Sr No. 56/16, Mumbai Banglore Highway, Narhe, Pune, Maharashtra, 411041, India
hdpe membrane in Pune
Report incorrect details




























