











Hdmi Splitter 4 Port
Price: 2750.00 INR / Piece
(2750.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
-100+
Product Specifications
| Supply Voltage | DC 5V (via adapter) |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 180 x 60 x 25 mm |
| Weight | Approx. 180 g |
| Mounting Type | Desktop |
| Output Voltage | DC 5V |
| Thickness | Enclosure 1.2 mm approx. |
| Installation Guideline | Plug and play; connect input and output cables, power on unit |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Service Period | 1 Year Warranty |
| Finish | Matte / Powder Coated |
| Design | Simple, Box Type |
| Tolerance | Standard Electronics Tolerance |
| Surface Treatment | Anti-Scratch Finish |
| Temperature | Operating: 0AdegC ~ +40AdegC |
| Color | Black |
| Humidity | 10%~85% RH (Non-condensing) |
| Product Type | HDMI Splitter 4 Port |
| Usage | Splitting HDMI signal to multiple displays |
| Material | ABS Plastic & Metal |
| Technique | Electronic Assembly & Soldering |
| Process | HDMI digital signal duplication |
| IP Rating | IP20 (Indoor Use Only) |
| Input Voltage | HDMI Input 5V DC |
| Size | Standard, Compact |
| Processing | Injection Molded, Metal Sheet Formed |
| Application | Home Theater, Office Presentation, Digital Signage, Classroom |
| Equipment Type | Video Signal Distribution Equipment |
| Standard | HDMI 1.4 / HDCP 1.4 Compliant |
| Payment Terms | Paypal, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | Marx |
| Price | 2750.00 INR (Approx.) |
| Color | Black |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Moq | 100 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Product Unit | 100 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 1000 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 100 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We at Jayshree Electronics have grown to become a trusted name in corporate, institutional and industrial areas through our work of integrity, professionalism and excellence. Since 1995, we have been operating as trader and wholesaler of the latest tools that are used for office automation and various other audio video, IT, ergonomic and more products that are needed at a well facilitated conference area. Our offerings contain Office Automation And Conference Room and Cables And Converter. We have been procuring products of the latest standards only from some of the leading vendors in the marketplace. Under the mentorship of Mr. Sharad
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company, Dealer
Employee Count
10
Establishment
1995
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AADPT7876N1ZO
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AADPT7876N1ZO
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sharad
Members since
5 Years
Address
306, 3rd Floor, Ganesh Bhuvan, S.V.Marg, Lamington Road, Grant Road (E), Mumbai, Maharashtra, 400007, India
hdmi splitter in Mumbai
Report incorrect details




















