
Fully Automatic Dona Making Machiness, Number Of Dies: 3
Price: 65000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dona Maker |
| Dominant Color | Blue |
| Production Capacity | 1000/hr |
| Power Consumption | 3kW |
| Dimensions | 1500x1000x2000mm |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 500kg |
| Usage | Makes disposable donas efficiently and automatically for food vendors and caterers. |
| Features | Automatic operation, High speed, Easy cleaning, Durable build, Efficient process |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Khalsa Engineering Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from Khalsa Engineering Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AWIPS4474L1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AWIPS4474L1ZT
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Rajender Singh
Members since
13 Years
Address
A-75, Street Number 9, Near Havells Factory, Samaipur, Delhi, Delhi, 110042, India
fully automatic dona making machine in Delhi
Report incorrect details


































