






Bmxp341000-processor Module M340 - Max 512 Discrete + 128 Analog I/o - Modbus - Color: Black
Price: 33040.00 INR / Piece
(28000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
33040.00 INR / Piece
Weight :
0.20 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Connector Type | With removable terminal block (cage, screw or spring). (2)With FCN connector. (3)On AM1 ED rail: 35 mm wide, 15 mm deep. Only possible with BMXXBP0400/0400H/0600/0600H/0800/0800H rack. |
| Color | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Product Type | This product is robust, high quality and based on the latest innovative technology |
| Dimension (L*W*H) | 242.4 Millimeter (mm) |
| Weight | 0.2 kg Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 YEAR |
| Connection Type | Non isolated serial link RJ45 character mode, transmission mode: asynchronous in baseband, RS232C, transmission mode: 2 twisted shielded pairs at 0.3...19.2 kbit/s full duplex Non isolated serial link RJ45 character mode, transmission mode: asynchronous in baseband, RS485, transmission mode: 1 twisted shielded pair at 0.3...19.2 kbit/s half duplex Non isolated serial link RJ45, master/slave Modbus, RTU/ASCII, transmission mode: asynchronous in baseband, RS232C, transmission mode: 1 twisted shielded pair at 0.3...19.2 kbit/s half duplex Non isolated serial link RJ45, master/slave Modbus, RTU/ASCII, transmission mode: asynchronous in baseband, RS485, transmission mode: 1 twisted shielded pair at 0.3...19.2 kbit/s half duplex USB port at 12 Mbit/s |
| Payment Terms | Paypal, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 32 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | No |
| Packaging Details | RAIP WITH CARTUN |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 28000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 12.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | actual |
| Brand Name | SCHNEIDER |
| Currency | INR |
| Color | BLACK |
| Pkg Box Breadth | 11.00 cm |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Height | 5.50 cm |
| Stock Quantity | 30 |
| Price Type | fixed |
| Weight | 0.20 Kilogram |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 33040.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
ethernet module in Delhi
Report incorrect details

























