
Ethandioic Acid
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Purity | 99.9% |
| Appearance | White powder |
| Solubility | Water soluble |
| Melting point | 189.5 °C |
| Molecular weight | 90.03 g/mol |
| Density | 1.65 g/cm³ |
| Storage | Dry, cool place |
| Features | High purity, Widely used, Cost effective, Superior grade, Best quality |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Zhengzhou Sujia Trade Co.,Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Acid in bulk from Zhengzhou Sujia Trade Co.,Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Zhengzhou, Henan
Name
Ms. Chris
Address
12th floor, Merchants Bank Building, No. 39 Garden Road, Zhengzhou, Henan, 450000, China
ethanesulfonic acid in Zhengzhou
Report incorrect details


































