
Eternity Pe3ss By Eagle Techsec Communications India Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Power Supply |
| Dominant Color | Black |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 3A |
| Dimensions | 150x100x50 mm |
| Weight | 1 kg |
| Material | ABS Plastic |
| Usage | Uninterruptible power supply for various devices. Ideal for backup power. |
| Features | Portable Power, Reliable Backup, Compact Design, Easy Usage, Durable Build |
Product Overview
Key Features
Our organization is involved in distributing and supplying a wide array of Eternity PE3SS to our esteemed patrons in Indore, Madhya Pradesh, India. Offered range is made by using premium quality raw material at the vendors end employing sophisticated technology and machinery. Moreover, clients can avail these in different of specifications as per their requirements.
Company Details
Eagle Techsec Communications India Pvt. Ltd., Registered in 2014 at Indore in Madhya Pradesh, is a leading Distributor,Supplier of Network Communications in India. Eagle Techsec Communications India Pvt. Ltd. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Eternity PE3SS, Eagle Techsec Communications India Pvt. Ltd. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Eternity PE3SS, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Eagle Techsec Communications India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Network Communications in bulk from Eagle Techsec Communications India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Eagle Techsec Communications India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Network Communications in bulk from Eagle Techsec Communications India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
23AACCE4785D1ZU
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AACCE4785D1ZU
Indore, Madhya Pradesh
Director
Mr. Harsh Gupta
Address
M- 23-24, New Siyaganj, VIP Road No. 1, Mall Godown Road, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
Network Communications in Indore
Report incorrect details





























