
Gray Electric Heating Chamber
Price: 59000.00 INR / Set
(50000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
59000.00 INR / Set
Weight :
64.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Gray |
| Condition | New |
| Usage | Industrial |
| Product Type | Electric Heating Chamber |
| Pkg Box Height | 40.00 cm |
| Price | 50000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Set/Sets |
| MRP | 59000.00 INR |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 40.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 40.00 cm |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Brand Name | Aab |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| Stock Quantity | 10 |
| Weight | 64.00 Kilogram |
| Color | Gray |
| Max Quantity | 10 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
We are Designers, Manufacturers and Exporters of Heat Exchangers and related Process Engineering Equipment. We are in this field since the Year 1982. Our Product Range Includes Shell & Tube Heat Exchangers, Oil Coolers, Condensers, Chillers, Finned Tubes, Air Cooled Heat Exchangers, Finned Tube heat Exchangers, After Coolers, Steam Heaters, Inter Coolers, PHE, Coaxial Coils and Pressure Vessels.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
60
Establishment
1982
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCA4007R1Z9
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCA4007R1Z9
Faridabad, Haryana
Director
Mr. Amrit
Members since
21 Years
Address
Plot No. 375, Sector-24, Faridabad, Haryana, 121005, India
fin heating element in Faridabad
Report incorrect details































