
Deltamethrin 2.5% Wp - Insecticide For Khapra Beetle, Red Flour Beetle, Rice Moth, Almond Moth, Lesser Grain Borer | Controlled Release, 30mg/sq.m Dosage, Wettable Powder Formulation, Packaged In Bags
Price: 500.00 INR / Pack
(500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
0.00 INR / Pack
Weight :
0.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
80
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Classification | Insecticide |
| Chemical Name | Other, Deltamethrin |
| Other Names | Decamethrin |
| Release Type | Controlled |
| Physical State | Powder |
| CAS No | 52918-63-5 |
| Purity(%) | Other, 2.5% |
| Application | Agriculture |
| Packaging | Bags |
| Form | Other, Wettable Powder |
| Dosage | 30mg/sq.m |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 7-10 Week |
| Price Type | fixed |
| Mop | 80 |
| Currency | INR |
| Price | 500.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 0.00 in |
| Stock Quantity | 400 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | free |
| MRP | 0.00 INR |
| Color | White |
| Moq | 80 |
| Pkg Box Length | 0.00 in |
| Returnable | No |
| Brand Name | Kalyani Industries Ltd. |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Weight | 0.00 Tonne |
| Pkg Box Height | 0.00 in |
| Product Unit | 80 Pack/Packs |
| Minimum Ordered Packs | 80 |
| Minimum Order Quantity | 80 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAECK2623G1ZR
Certification
ISO 9001 : 2008
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAECK2623G1ZR
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr. Bhanushali
Members since
13 Years
Address
12th Floor, Kailash Business Park, Ghatkopar Powai Link Road, Vikhroli (W), Mumbai, Maharashtra, 400079, India
deltamethrin in Mumbai
Report incorrect details





























