
Delta Ms300 Drives - Color: Black
Price: 27022.00 INR / Unit
(22900.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
27022.00 INR / Piece
Weight :
50.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Product Type | Delta MS300 Drives |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz Hertz (HZ) |
| Usage & Applications | for Industrial Machinery |
| Warranty | 1 Year |
| Phase | 3 Phase |
| Input Voltage | 420 Volt (V) |
| Features | Exclusive range, Highly efficient, Premium Quality, Durable. |
| Supply Ability | 30 Per Month |
| Delivery Time | 7-10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 22900.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | flat_rate |
| Brand Name | DELTA |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 50.00 in |
| Shipping Rate | 2000.00 |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 50 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Height | 50.00 in |
| Pkg Box Length | 50.00 in |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| MRP | 27022.00 INR |
| Currency | INR |
| Color | Black |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Weight | 50.00 Kilogram |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
DHYAN ELECTRONICS AND REPAIRING Nature of Business - VFD SALES AND SERVICE Primary Competitive Advantages - yaskawa servo motor, Compressor Controller Repairing, ELGI Compressor Controller Repairing, variable frequency drive motor, Drive repair service
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AUDPP6436C1ZU
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AUDPP6436C1ZU
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
FOUNDER
Mr Nilesh Pawar
Members since
4 Years
Address
F-167, Krish Industrial Park, Near Ratan Farm, Vatva - Jashodanagar Road, Near Hathijan Circle, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
Electrical Goods, Equipment & Supplies in Ahmedabad
Report incorrect details














