
Dehumidifier Machine
Price: 50000.00 INR / Number
(50000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Type | Other, Dehumidifier Machine |
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 20 Liters/Day |
| Power | 320 W |
| Voltage | 220 V |
| Technology | Other, Condensation Dehumidification |
| Coverage Area | Up to 25 m2 |
| Control System | Other, Digital Display & Touch Control |
| Fan Speed | 2 Levels |
| Temperature Range | 5C - 35C |
| Operating Temperature | 5C - 35C |
| Humidity Sensor | Other, Built-in Humidity Sensor |
| Status Indicator | Other, LED Display for Water Full/Power |
| Auto Switch Off | Yes |
| Dimension (L*W*H) | 300 mm x 250 mm x 550 mm |
| Weight (kg) | 12 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Number |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | ATR COOL |
| Product Unit | 1 Number |
| Returnable | No |
| Price | 50000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Color | White |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AFHPS7211P1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AFHPS7211P1ZW
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Ashwani
Members since
6 Years
Address
Office No. G-4/28, Sec 15, Rohini, Delhi, Delhi, 110085, India
commercial dehumidifiers in Delhi
Report incorrect details































