
Cpu Trolley - Metal, 50-95cm Height, 155mm Width, 300mm Depth | Black, 10kg Weight Capacity, Space-saving Cpu Support, Improved Cable Management
Price: 550.00 INR / Piece
(550.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Color | Black |
| Height | 50-95cm |
| Width | 155mm |
| Depth | 300mm |
| Weight Capacity | 10kg |
| Usage | CPU support and organization under desks, saving space and improving cable management. |
| Features | Secure Mounting, Height Adjustable, Space Saving, Easy Installation, Durable Design |
| Weight | Approx. 1.5 kg |
| Service Period | 5 years under normal usage |
| Product Type | CPU Trolley |
| Thickness | 1.2 mm (metal sheet) |
| Surface Treatment | Powder coated |
| Application | Offices, homes, computer labs, server rooms |
| Processing | Precision molding and assembly |
| Process | Powder coating and fabrication |
| Installation Guideline | No installation required, ready to use; just adjust for CPU width |
| Tolerance | A+-2 mm |
| Finish | Smooth powder coated |
| Standard | General IT furniture standards |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 15-28 cm (adjustable width) x 24 cm x 18 cm |
| Size | Adjustable (Fits standard CPU sizes) |
| Humidity | Suitable for standard indoor humidity levels |
| Mounting Type | Movable, floor standing |
| Design | Open frame with heighted side-rails |
| Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Technique | Pressed and welded |
| Equipment Type | Computer accessory |
| Brand Name | JBM ENTERPRISES |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 550.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Color | Black |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07ATVPM1106F1ZQ
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ATVPM1106F1ZQ
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Manjeet
Members since
7 Years
Address
Plot no 86, Block - N1, Sec 5, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110039, India
Hardware Components in Delhi
Report incorrect details



















