
Mini Box Pc Cceboxpcj3160 - Memory: 4gb Ddr3l Gigabyte (Gb)
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Weight | 0.65 kg Kilograms (kg) |
| Processor Type | Intel Celeron J3160 |
| Cache | 2MB L2 Cache |
| Processor Main Frequency | 1.6 GHz (Turbo up to 2.24 GHz) Hertz (HZ) |
| WiFi | Other, 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Yes |
| Monitor | OTHER, Not Included |
| CPU | Intel Celeron J3160 Quad-Core Processor |
| Chipset | Integrated |
| Graphics | OTher, Intel HD Graphics 400 |
| Memory | 4GB DDR3L Gigabyte (GB) |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Memory Upgradable upto | 8GB Gigabyte (GB) |
| ODD | Not Included |
| HDD | 128GB SSD Gigabyte (GB) |
| LAN | Gigabit Ethernet |
| OS | Compatible with Windows 7/8/10, Linux (pre-installed OS varies) |
| Connectivity Options | 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, HDMI, VGA, 1 x LAN (RJ45), Audio In/Out |
| Warranty Period | 1 Year |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, COMPTEK COMPUTER SYSTEMS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Computer from COMPTEK COMPUTER SYSTEMS PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
30
Establishment
1989
Working Days
Monday To Friday
GST NO
36AAACC8243J1ZL
Certification
RCMA
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAACC8243J1ZL
Hyderabad, Telangana
Managing Director
Mr Sandeep Jain
Members since
1 Years
Address
Plot No:13, Sy No.656/A, Samuha Aerospace Park, Adibatla (Vil), Ibrahimpatnam (Md), Rangareddy, Hyderabad, Telangana, 501510, India
Computer in Hyderabad
Report incorrect details





















