
Intel 6th 7th Gen Core Xeon Processor Ccboxpc-5000p - Memory: 2 X Ddr4 So-dimm Slots Gigabyte (Gb)
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| WiFi | Other, Optional (via Mini PCIe or M.2) |
| Bluetooth | Yes |
| Cache | Up to 8MB |
| Processor Main Frequency | Supports up to 4.0 GHz depending on CPU model Hertz (HZ) |
| Weight | Approx. 2.8 kg Kilograms (kg) |
| Camera | Other, Not Included |
| Processor Type | Intel 6th/7th Gen Core i3/i5/i7 or Xeon |
| Monitor | OTHER, Not Included |
| CPU | Intel 6th/7th Gen Core i3/i5/i7 or Xeon Processor (LGA 1151) |
| Chipset | Intel Q170 Chipset |
| Graphics | OTher, Integrated Intel HD Graphics |
| Memory | 2 x DDR4 SO-DIMM Slots Gigabyte (GB) |
| Memory Speed | Up to 2133/2400 MHz |
| Memory Upgradable upto | 32 GB Gigabyte (GB) |
| ODD | Not Included |
| HDD | Supports 2.5 SATA HDD/SSD, up to 2TB Gigabyte (GB) |
| LAN | 2 x Intel Gigabit LAN (RJ45) |
| Mouse | Other , Not Included |
| Keyboard | Other, Not Included |
| OS | Supports Windows 7/8/10, Linux |
| Connectivity Options | USB 3.0, USB 2.0, HDMI, DisplayPort, VGA, Serial ports, Audio, Dual LAN |
| Warranty Period | 3 Years |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, COMPTEK COMPUTER SYSTEMS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Computer from COMPTEK COMPUTER SYSTEMS PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
30
Establishment
1989
Working Days
Monday To Friday
GST NO
36AAACC8243J1ZL
Certification
RCMA
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAACC8243J1ZL
Hyderabad, Telangana
Managing Director
Mr Sandeep Jain
Members since
1 Years
Address
Plot No:13, Sy No.656/A, Samuha Aerospace Park, Adibatla (Vil), Ibrahimpatnam (Md), Rangareddy, Hyderabad, Telangana, 501510, India
Computer in Hyderabad
Report incorrect details






















