
Bopp Tape - High Quality Raw Material, Various Specifications | Defect-free Range With Advanced Manufacturing Techniques
Price: 1500.00 INR / Piece
(1500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP Film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 50 Micron |
| Core Diameter | 76mm |
| Color | Clear |
| Features | High Strength, Durable, Water Resistant, Easy Application, Cost Effective |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | AMIT INDUSTRIES |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 1500.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AMIT INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from AMIT INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Hitesh Kiritbhai Bhatt
Address
5, Shubham industrial estate, Near Torrent power, S.P. Ring Road, Kathwada, GIDC, Kathwada, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
plain bopp tape in Ahmedabad
Report incorrect details







































