
Bopp Spices Packaging Bag
Price: 5 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10000 Piece
Brand Name :
Am Multipack
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Dimensions | 30kg bag |
| Capacity | 30 kg |
| Pouches inside | 600 |
| Weight | 50g pouches |
| Printing | Full color |
| Seal Type | Heat seal |
| Features | Durable, Food safe, Resealable, Lightweight, Cost-effective, Customizable, Moisture-resistant, Attractive print |
| Supply Ability | 10000 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
A. M. Multi Packaging Pvt. Ltd. is a professionally managed manufacturer and supplier promising fastest turnaround of made to order packaging and promotional products at low cost. With its wealth of experience in the industry, the company brings forth a range of high quality Fertilizer Packaging Bags, BOPP Rice Bags, PP Non Woven Rice Bags, Back Seam Rice Packaging Bags, Bopp Wheat Packaging Bags, along with other such bags.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAICA1075C1Z5
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAICA1075C1Z5
Kundli, Haryana
Director
Mr. Vedansh
Address
Plot No. 34, Sec 56, HSIIDC Industrial Estate, Kundli, Haryana, 131028, India
bopp pouches in Kundli
Report incorrect details


















